Etiket - ahşap kesim

İstanbul Silüetli Ahşap Masa Saati

Sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye olarak verebileceğiniz veya kendiniz için yaptırabileceğiniz Lazer Kesim ve Kazıma işleminden geçmiş ahşap masa saatini istediğiniz boyutta ve üzerine istediğiniz görseli ve yazıyı ekleyerek bastırabilirsiniz. Lazer Teknolojisini kullanarak istediğiniz görseli çizim halinde ahşap üzerine bastırabilirsiniz. Örnek olarak; Rock müzik seven bir arkadaşınıza sevdiği müzik türü olan rock müziği ile ilgili olarak masasının üzerine yerleştirebileceği elektro gitar görselli bir ahşap kalemlik veya masa saati yaptırabilirsiniz.

Not: Baskı yapılacak görselin boyutu ve konumu malzemenin genişliğine ve yüksekliğine göre değişiklik gösterebilir. Ahşap kesim için uygun olan azami ahşap kalınlığı 5 mm’dir.

Daha fazla oku...

Bağlama Eşik Kesim Örneklerimiz

Lazer Kesme tekniği diğer bir çeşitlemesi olan keserek oyma yöntemi ile Ud’da ses deliği kafesleri ve eşik yapılır. Ses deliği kafeslerinin oluşturulmasına, kafes motiflerinin ses deliği çapına uygun bir şekilde çizilmesi ve uygulamanın yapılacağı malzemenin hazırlanması ile başlanır. Uygun yazılımla kafes motifi çizlir ve lazer ile kesme makinesine yollanır. Kafes kesim işlemi, motif merkezinden başlanıp dışa doğru yapılır. Hazırlanan kafes daha sonra ince zımparalar ile tesviye edilerek parlatılır.
(daha&helliip;)

Daha fazla oku...